تبلیغات
اطلاعات جامع - مطالب هفته اول اسفند 1396
منوی اصلی
اطلاعات جامع
در دنیای علم ، بروز باشید
 • Ali zp چهارشنبه 2 اسفند 1396 12:41 نظرات ()
  کنکور سراسری تجربی

  کنکور سراسری تجربی


  اگر داوطلب کنکور تجربی۹۷ هستید پیشنهاد میکنم این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید در کنکور سراسری تجربی موفق شوید . کنکور سراسری تجربی هر سال و توسط سازمان سنجش برگزار می شود. شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی در سال های گذشته بیشترین جامعه آماری از لحاظ تعداد شرکت کنندگان را داشته اند و سنگین ترین رقابت برای قبولی در دانشگاه در کنکور سراسری تجربی بوده است پس این موضوع به طور کاملأ مشخص بیان میکند که برای قبولی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی راه سختی را خواهید داشت. کنکور سراسری تجربی در طول سال های پیشین به تنهایی بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان کنکور سراسری را در خود جای داده است در حالیکه تعداد صندلی های دانشگاه در انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی حتی کمتر از کنکور سراسری ریاضی بوده است. بنابراین در این مقاله می خواهیم درباره این پدیده و رقابت نفس گیر ، شرایط  ثبت نام ،نحوه ثبت نام ، سوالات توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

  در این مسیر شما نباید کوچکترین اشتباهی را مرتکب شوید. زیرا به دلیل بالا بودن رقابت در کنکور سراسری تجربی ، این موضوع باعث عقب ماندن شما میشود که در فایل صوتی عوامل موفقیت در کنکور به طور مفصل راجع به این موضوع صحبت کردم که پیشنهاد میکنم این فایل را دانلود کنید و با دقت گوش کنید تا در دام افراد سودجو در این مسیر نشوید.

  ثبت نام کنکور سراسری تجربی ۹۶

  خب همانطور که میدانید ثبت نام کنکور سراسری تجربی۹۷ توسط سازمان سنجش و بصورت یکپارچه با رشته های دیگر انجام می شود یعنی تقریبأ در اواسط بهمن ماه میباشد. این ثبت نام بصورت کاملا اینترنتی بوده و باید از طریق سایت رسمی سازمان سنجش ثبت نام خودتون رو انجام بدید. بنابراین اگر قصد ثبت نام در کنکور سراسری تجربی را دارید باید درکنکور سراسری ۹۷ ثبت نام کنید. ثبت نام کنکور سراسری تجربی ۹۷ فقط و فقط توسط سازمان سنجش انجام می شود و کلیه داوطلبان باید تا در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش فرم ثبت نام کنکور سراسری تجربی ۹۷ را تکمیل کرده و کد رهگیری ثبت نام را دریافت نمایند.

  شرایط ثبت نام کنکور سراسر تجربی ۹۷

  شرایط ثبت نام در کنکور سراسری تجربی ۹۷ با سایر رشته ها تفاوتی ندارد که این شرایط را بطور کامل در مقاله ای جداگانه توضیح خواهیم داد. تنها نکته ای که باید در این مقاله توضیح دهیم این است که برای موفقیت در کنکور سراسری تجربی ۹۷  بدانید این است که روش های صحیح مطالعه برای کنکور را فرابگیرید. در وبسایت ما تمامی فایل ها ضبط شده و شما میتوانید از آرشیو سایت این فایل ها را دانلود کنید تا بتوانید کنکور تجربی را به سلامت پشت سر بگذارید و در دام یکسری افراد سودجو که فقط به فکر جیب شما هستند نیافتید.این نکته را باید خاطر نشان کنم که برای ثبت نام در کنکور سراسری تجربی حتما دارای دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی باشید. یک مشاور تحصیلی خوب باید بهترین راهنمایی را بکند ، و ما نیز در وبسایتمان سعی داریم بدون طرفداری از شخص خاصی ، مطالب صحیحی را به شما خاطر نشان کنیم در ارتباط با کنکور تجربی چنین شایعه ای شنیده ایم مبنی بر اینکه کسانی که بجای مدرک پیش دانشگاهی فوق دیپلم ارائه می دهند حق انتخاب رشته های پزشکی در دانشگاه را ندارند که این موضوع اصلا صحت ندارد. یک شایعه ی بسیار متداول نیز تأثیر معدل در کنکور سراسری تجربی میباشد که افرادی شایعه میکنند که برای اینکه بخواهید به پزشکی برسید ، باید معدل ۱۹ یا ۱۸ داشته باشید که این کاملأ غلط میباشد. و این شایعات به خاطر پر کردن کلاس های کنکور و ترمیم معدل اینگونه مؤسسات میباشد.

  موفقیت در کنکور سراسری تجربی

  دروس عمومی کنکور سراسری تجربی ۹۷

  دروس عمومی کنکور سراسری تجربی ۹۷ شامل دروس مشترکی است که بین تمام رشته های کنکور سراسری یکسان است البته خیلی از دانش آموزان دروس عمومی را جدی نمیگیرند در صورتی که این دروس میتواند رتبه ی شما را به میزان چشمگیری بهبود ببخشد. دروس عمومی کنکور سراسری تجربی ۹۷ شامل ادبیات فارسی با ضریب ۴ ، زبان عربی با ضریب ۲ ، معارف اسلامی ( دین و زندگی ) با ضریب ۳ و زبان خارجی با ضریب ۲ می باشد. انتخاب سوالات درس معارف اسلامی از بین ادیان اسلام ، کلیمی ، زرتشتی و مسیحی و سوالات درس زبان خارجی از بین زبان انگلیسی ، فرانسه ، آلمانی ، روسی و ایتالیایی به انتخاب داوطلبان کنکور سراسری تجربی ۹۷ است. همانطور که مشخص است درس ادبیات فارسی بیشترین ضریب را در دروس عمومی کنکور سراسری تجربی ۹۷ دارا میباشد ولی دانش آموزان باید دقت داشته باشند که این نباید باعث شود از تاثیر دروس زبان عربی و انگلیسی غافل شویم.

  دروس اختصاصی کنکور سراسری تجربی

  دروس اختصاصی کنکور سراسری تجربی۹۷ شامل دروس زمین شناسی ، ریاضی ، زیست شناسی ، فیزیک و ریاضی است . ضرایب دروس اختصاصی کنکور سراسری تجربی به زیرگروه ها وابسته است. در بین زیرگروه های کنکور سراسری تجربی ۹۷ ، زیرگروه ۱ بیشترین متقاضی را دارد چون شامل رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و کلیه رشته های پیراپزشکی است.

  سازماندهی مطالعاتی بر مبنای تعداد سؤال ، ضرایب دروس و تفاوت ضرایب دروس عمومی و اختصاصی تعیین می شود . باید توجه داشت که دروس اختصاصی در کنکور ، علاوه بر ضرایب ذکر شده در جداول ، دارای ضریب ۳ اختصاصی نیز هستند. ضمنأ با توجه به اهمیت تعداد سؤال در تعیین نمره خام و نمره تراز در هدر درس ، دروس اختصاصی در کنکور که تعداد سؤالات بیشتری دارند ، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند بود. به عنوان مثال درسی مثل زیست شناسی در کنکور دارای ضریب چهار و درسی مثل زبان دارای ضریب دو است ، اما اهمیت درس زیست شناسی در کنکور تجربی فقط دو برابر درس زبان نیست بلکه با توجه به اختصاصی بودن درس زیست شناسی ، ضریب چهار این درس در ضریب سه اختصاصی ضرب خواهد شد. بنابراین ، سوالات زیست شناسی در کنکور سراسری ، با ضریب دوازده و سؤالات زبان انگلیسی به ضریب دو ، در نمره کل تراز شده ی داوطلب تأثیر خواهند داشت. ولی با توجه به اینکه تعداد سؤالات زیست شناسی در کنکور سراسری ۵۰ سؤال و تعداد سؤالات زبان انگلیسی ۲۵ سؤال است. بنابراین ، اهمیت درس زیست شناسی در کنکور به دلیل حجم بیشتر و محتوای سخت تر در کنکور رشته ی تجربی ، از این هم بیشتر است. و به این ترتیب در سازماندهی سبد مطالعاتی ، یک دانش آموز تجربی بیشترین زمان مطالعه را باید به درس زیست شناسی اختصاص دهد.

   در زیرگروه ۱ کنکور سراسری تجربی ۹۷ درس زمین شناسی دارای ضریب صفر ، ریاضی ضریب ۶ ، زیست شناسی ضریب ۱۲ ، فیزیک ضریب ۶ و شیمی ضریب ۹ دارد. قطعا در عین حالیکه باید کاملا حواسمان به درس زیست شناسی جمع باشد نباید از ریاضی و فیزیک غافل شویم.

  منابع کنکور سراسری تجربی ۹۷

  منابع سازمان سنجش کنکور سراسری تجربی ۹۷ شامل کتاب هایی است که در مدرسه گذرانده ایم البته در کنار منابع اصلی باید کتاب های کمک آموزشی نیز داشته باشیم تا بتوانیم منابع تست مناسبی در اختیار داشته باشیم. این منابع بسته به دروس مختلف از کتاب های سال دوم دبیرستان تا سال چهارم یا پیش دانشگاهی را شامل می شود. دروس سال اول دبیرستان هم در منابع سازمان سنجش کنکور تجربی ۹۷ برای بعضی دروس ذکر شده است. هرچند کتاب های درسی برای پاسخ به سوالات کنکور سراسری تجربی ۹۷ کافی هستند ولی باید توجه داشت که استفاده از کتاب های کمک آموزشی هم برای تسلط بیشتر بر منابع کنکور سراسری تجربی ۹۷ توصیه می شود
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 2 اسفند 1396 12:44
  ارسال دیدگاه
 • Ali zp چهارشنبه 2 اسفند 1396 12:28 نظرات ()
  ⭕️ افزایش #اجباری ممبر #واقعی:
  هرکا :
  ۵۵ هزارتومان
  تحویل ۵دقیقه تا ۲۴ساعت
  .......
  ⭕️افزایش #اختیاری ممبر #واقعی:
  هرکا:
  ۱۱۰تومان تحویل۵ساعت تا ۲۴ساعت
  ........
  افزایش ممبر #فیک:
  ۱۰۰تا ←۵هزار تومان
  ۲۰۰تا ←۱۰هزارتومان
  ۳۰۰تا ←۱۵هزار تومان
  ۵۰۰تا←۲۰هزار تومان
  ۱۰۰۰تا ← ۳۰هزار تومان
  ۱۵۰۰تا←۴۰هزارتومان
  ۲۰۰۰تا←۵۰هزار تومان
  ۵۰۰۰تا←۱۲۰هزار تومان
  ........
  بازدید (سین)
  ۵۰۰تا←۱۵ هزار تومان
  ۱۰۰۰تا← ۲۵هزارتومان
   پرداخت با روش مطمئن #کارت_به_کارت
  برای سفارش به آیدی تلگرام زیر پیام بدید:
  @dr_jo

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 2 اسفند 1396 12:38
  ارسال دیدگاه